O Reiki - Kursy Reiki Szczecin - Inicjacje Reiki Szczecin - Zabiegi Reiki

Strona ta jest wstępem do działu Reiki - kliknij aby dowiedzieć się więcej o Reiki

Terapia Reiki to:

- radykalna redukcja stresu

- dzięki rytuałom inicjacji, zdobycie doskonałego narzędzia samouzdrawiania i samopomocy, które mamy zawsze " pod ręką " a dokładniej, w rękach:)

- sposób na " doładowanie baterii " i witalność w każdym wieku

- doskonała harmonizacja na każdym poziomie

- efektywne narzędzie samorealizacji

- skuteczne narzędzie pomocy innym

- Reiki jako droga życia - dla tych, którzy umiłowali wolność

- system Reiki - bezpieczna, łatwa praca z energią dla każdego

 

Reiki to prastara sztuka uzdrawiania życiową energią  - metoda Mikao Usui, skuteczna we wszelkich schorzeniach, dolegliwościach i problemach.

Japońskie słowo Reiki oznacza Uniwersalną Energię Życiową. Jest to energia znajdująca się w otaczającej nas przestrzeni i w nas, utrzymująca nas przy życiu.

REI - to uniwersalny, nieograniczony aspekt tej energii.

KI - oznacza część REI i jest to siła życiowa, która płynie we wszystkich formach istnienia.

 

W różnych tradycjach, religiach, filozofiach ta sama energia jest określana jako: mana (u Kahunów), ka (u Egipcjan), chi (u Chińczyków), prana (u Hindusów), Światło, Duch Święty, Ciecz Życia, Esencja, Zasada, bioenergia, bioplazma, orgon itd

Reiki według systemu doktora Mikao Usui jest jedną z najprostszych, najbardziej naturalnych oraz najefektywniejszych metod przekazywania tej energii.

Uzdrowiciel Reiki jest "kanałem" przekazującym energię życiową, nie traci przy tym siły własnej a wręcz przeciwnie, energia najpierw dociera do leczącego, następnie płynie przez ręce terapeuty do osoby potrzebującej. W żadnym razie "reikowiec" nie przekazuje swojej osobistej energii. Przekazicielem Reiki zostaje się na skutek przyjęcia kolejnych stopni inicjacji, tj. wtajemniczeń, podczas których osoba jest dostrajana do coraz wyższych poziomów tej Energii.

W ciągu długiej historii ludzkości istniały metody uzdrawiania polegające na udostępnianiu i przekazywaniu przenikającej wszystko uniwersalnej energii życiowej siły, która tworzy całe życie we Wszechświecie i zachowuje je. Tybetańczycy już przed tysiącami lat głęboko rozumieli istotę ducha, materii i energii. Wykorzystywali tę wiedzę, by leczyć ciało, harmonizować duszę, a umysł doprowadzić do odczuwania jedności. Później wiedzę tę napotykamy w Indiach, odnajdujemy ją w rozmaitych formach w Japonii, Chinach, Egipcie, Grecji, Rzymie i innych krajach.

Strzeżono jej i chroniono w szkołach misteriów niemal wszystkich starożytnych kultur a dostępna była w całości w owych czasach tylko dla nielicznych. Zazwyczaj dotyczyło to kapłanów lub duchownych przywódców danej kultury, którzy ustnie przekazywali ją swym uczniom.

Współcześni uczeni często natrafiają na przekazane formy owej wewnętrznej wiedzy, jednakże równie często błędnie je interpretują, gdyż dla zamaskowania
zawoalowana jest ona w tajny język i symbole. Przez długi czas zdawało się, iż wiedza o Reiki zaginęła. Pod koniec XIX wieku dr Mikao Usui, w liczących 2500 lat sanskrytach odkrył symbole, które doprowadziły do ponownego ożywienia tej, liczącej tysiące lat tradycji naturalnego uzdrawiania

Japońskie określenie "REIKI" oznacza dosłownie "uniwersalną energię życia". Wszystko co żyje - rośliny, zwierzęta, ludzie - wszystko potrzebuje tej energii, by móc żyć, wzrastać i wracać do zdrowia. Reiki jest obecna wszędzie wokół nas i odżywia nasze ciało, umysł i emocje.

Po przyjściu na świat każdy potrafi tę energię swobodnie przyjmować i przekazywać. Jednak w czasie pierwszych lat życia wskutek tłumienia silnych emocji, zdolność ta zostaje w większym lub mniejszym stopniu ograniczona. Blokady te powodują, że energia życia nie może w pełni przepływać. Niedobór Reiki zwiększa podatność na choroby i spowalnia proces powrotu do zdrowia.

Podczas kursu Reiki takie energetyczne blokady zostaną usunięte a uczestnicy
mogą znów bez ograniczeń przyjmować Reiki, a także przekazywać ją innym.

Inicjacje Reiki to prastary rytuał ponownego połączenia ze źródłem, które powołało Cię do życia.

Wykorzystaj szansę jaką daje Ci życie !

 

©2007-2018 Samadhi - Centrum Terapeutyczno - Rozwojowe Renaty Łopatki Samadhi. Jakiekolwiek kopiowanie, powielanie całości lub części: zdjęć, grafik i tekstów bez naszej zgody jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.