Wejdź na mój kanał You Tube

AUDIO tutaj

WARSZTATY SAMOREALIZACJI

Psycholog Szczecin - psycholog online Kontakt

email: renata@psychologszczecin.net 

Nr konta

BLOG - Redukcja psychicznego cierpienia

BLOG -  Pomoc i terapia psychologiczna

BLOG - Coaching Szczecin i Skype

BLOG - Rozwój osobisty

BLOG- Rozwój wewnętrzny


AKTUALNOŚCI - kliknij


Opinie - kliknij


Pomoc Mistrza Reiki na odległość

- wsparcie energetyczne


 

 

Psycholog Szczecin, psycholog on-line
Centrum Terapeutyczno- Rozwojowe Renaty Łopatki Samadhi
Gabinet Psychologiczny
ul. Winogronowa 15 Szczecin
tel. + 48 606 266 386
renata@rozwojosobistyiduchowy.pl

Nadświadomość

Co to jest nadświadomość? Nadświadomość to jest naturalna, pierwotna świadomość każdego człowieka, stan zjednoczenia ze swoim prawdziwym ja. Życie na tym poziomie to funkcjonowanie w zdecydowanie wyższych wibracjach niż wibracje tzw. przeciętnego człowieka, człowieka pogrążonego w strachu i lęku o swój byt. 

Życie na poziomie nadświadomym to życie w miłości i w poczuciu mocy. To świadomość, że życie należy do nas i że od nas zależy jak ono wygląda. Używając innego języka jest to życie łaską. Skąd ta łaska się bierze? Ona jest, tak jak poziom nadświadomy jest. Tak jak oczywistym jest, że jest Bóg. Napisałam wcześniej, że nadświadomość to nasz naturalny poziom. - właśnie, jest to poziom, który tracimy przez swoje niechlujstwo umysłowe i przyzwyczajenie do świadomości ludzkiej. Niestety potoczna świadomość ludzka to nic ciekawego.

Chcąc wydostać się z trudu, znoju, bólu i cierpienia należy się odważyć by wejść wyżej, by odrzucić masową świadomość oraz dać czas i uwagę temu co w nas prawdziwe. Do tego służy narzędzie jakim jest medytacja oraz modlitwa. 

Przygodę tę rozpoczyna się najpierw poprzez przyznanie się przed sobą samym, że jest w nas pragnienie obudzenia się, że pragnienie poznania jakim jest prawdziwe życie w nas i zaspokojenie tego pragnienia musi być naszym nadrzędnym celem w życiu. W swojej pracy obserwuję często jak ludzie wypierają, zagłuszają ten wewnętrzny impuls, głos nadświadomości, głos serca. Innym razem widzę jak ci którzy zdecydowali się posłuchać swego serca wspaniale rozkwitają. Mądrość planu nadświadomego odbieramy w naszym sercu poprzez uczucia.

I najważniejsza informacja. Tego przejścia nikt za nas nie dokona. Wszyscy wielcy mistrzowie mówili i mówią o tym samym, zostawiają nam wskazówki ale my sami musimy najpierw zdecydować o wejściu na tę drogę na poważnie oraz o kroczeniu, podążaniu tą wspaniałą drogą światła. 

Inną ważną sprawą jest szczerość i rzetelność w podążaniu tą drogą, oraz aby nie zawracać. Kiedy nie żyjesz w swoim naturalnym stanie, zawsze mniej lub bardziej cierpisz, bo nie jesteś w stanie być kimś lub czymś czym w istocie nie jesteś. Jesteś istotą światła i tego nie zmienisz, możesz tylko potęgować swoje cierpienie i zagubienie kiedy  upierasz się,  że jest inaczej. Nadświadomość to poziom intuicyjnej mądrości, gdzie po prostu wiesz. Wiesz co jest twoim zadaniem życiowym, wiesz po co tu jesteś i wiesz jaką masz relację ze źródłem swego istnienia.. Jest to poziom, na którym jest wszystko dobrze, jest miłość światło, ciepło, wszelka obfitość. 

Nadświadomość jest to twój poziom, który znasz, który pamiętasz tak naprawdę w głębi serca. Jest to poziom twego prawdziwego domu, gdzie czujesz się u siebie, gdzie odkrywasz swoje jestestwo i piękno swojego istnienia a także piękno wszelkiego istnienia. Jest to poziom, na którym masz porozumienie z każdym człowiekiem, z każdą istotą. O tym, co jeszcze jest ciekawego na tym poziomie, sam się przekonaj, gdyż tego nie można opisać.

Renata Łopatka

©2007-2018 Samadhi - Centrum Terapeutyczno - Rozwojowe Renaty Łopatki Samadhi. Jakiekolwiek kopiowanie, powielanie całości lub części: zdjęć, grafik i tekstów bez naszej zgody jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.